Materiály

NEREZOVÁ OCEL

Nerezová ocel má ve stavebnictví dlouholetou tradici a vyznačuje se svojí dlouhou životností a minimálními náklady na údržbu.

Budova společnosti Crysler v New Yorku je znakem vynikající kvality nerezové oceli, která sice postupem času získává patinu, ale z hlediska kvality je stejně tak dobrá jako nová.

Díky vynikajícím materiálovým vlastnostem nerezová ocel získává stále větší význam ve výrobě bazénů. Dnes je již téměř více jak 80% bazénů z nerezové oceli vyrobeno z chrom-nikl-molybdenové oceli (V4A).

Rozhodujícími kritérii pro volbu správné nerezové oceli pro bazény je především obsah chloridů v bazénové vodě a teplota vody. Teplotu určuje investor a obsah chloridů, resp. i jiných chemických látek ve vodě se stanovuje prostřednictvím analýzy rozboru vody.

Termální a léčebné vody vykazují většinou obsah chloridů vyšší, takže se používají i vysoce légované materiály.

 • pro plochy konstrukcí, které nelze pravidelně čistit lze použít korozivzdorné oceli typu:

  –        1.4547 (X1CrNiMoCuN20-18-7; 254 SMO)

 • Pro plochy, které lze (a je nutné požadovat) snadno čistit, lze kromě výše uvedené použít i korozivzdorné oceli:

  –        1.4404 (X2CrNiMo17-12-2),

  –        1.4462 (X2CrNiMoN22-5-3)

Nejčastěji se bazény napouštějí vodou v kvalitě pitné vody s nízkým obsahem chloridů (mineralogické složení dle platné vyhlášky). Pro tyto bazény se s výhodou hodí jakost 1.4404.

V případě nejistoty Vám technici Berndorf Bäderbau pomohou při výběru vhodného nerezového materiálu pro Váš bazén.

Kromě vysoce jakostního materiálu pro stavbu bazénů z nerezové oceli používá firma Berndorf Bäderbau dále:

 • sklo popř. akrylátové sklo
 • GFK – sklolaminát
 • PP – polypropylén
 • kámen – např. alternativní zakrytí.

Akrylátové sklo

Firma Berndorf Bäderbau používá nejen pro své rozmanité dělící stěny (viz atrakce), ale i pro různé vodní atrakce, a vytváří tak nové bazénové prvky.

GFK – sklolaminát

Sklolaminát se používá u našich startovních bloků. Také ve velkých vedrech tyto potahy zajišťují příjemné teploty ploch, jsou protiskluzové a k dodání v různých barvách.

PP – polypropylén

Krycí roštnice firmy Berndorf Bäderbau z POLYPROPYLÉNU (PP) se vyznačuje především vysokou kvalitou svého zpracování, odolností vůči UV záření, snadným čištěním a dlouhou životností. Povrch je vybaven protiskluzovými výčnělky. Krycí roštnice je k dostání v různých barvách. Firma Berndorf Bäderbau rovněž nabízí krycí roštnice z nerezové oceli.

Online poptávka Servis bazénů Reference

Aktuality:

Proudové systémy pro kondiční plavání

Uvádíme originální výrobek proudového zařízení pro kondiční plavání. Odpovídáme na stále větší potřebu našich zákazníků poskytovat zařízení s vyšším výkonem, než je tomu dosud na trhu s těmito výrobky. Více ...

Titanové bazény

Na základě stále vyšších požadavků našich zákazníků jsme v dubnu 2016 předali první bazén vyrobený z titanového materiálu. Například salinita vody z Mrtvého moře nedovolovala použití i těch nejkvalitnějších nerezových ocelí. Berndorf Bäderbau je tak první výrobce titanových bazénů na světě. Více .....
Počet realizací: 956