Reflexologické kamenné desky

Fotogalerie

Součástí terapeutických bazénů, zejména Kneippových chodníků se stávají nově reflexologické kamenné desky určené k reflexní nebo-li reflexologické masáži. Čistě ruční výroba reflexologických desek znamená každý samostatný kámen vsadit do fixační vrstvy pod určitým úhlem a natočením. Reflexologické kamenné desky autorsky chráněné fou Monya HS s.r.o.!

Reflexní nebo-li reflexologická masáž využívá znalosti reflexních bodů (zón) lidského těla hlavně na chodidlech a dlaních. Každý tzv. reflexní bod je nervovým zakončením, které prochází či ovlivňuje jednotlivé orgány v těle. Jejich masáží nebo stimulací můžete pomoci odstranit bloky reflexních drah a zlepšovat činnost jednotlivých orgánů. Podle mapy reflexních bodů můžete odhalit, se kterým orgánem je zvýšená citlivost na chodidle spojena.
Pravidelným tlakovým působením na tyto reflexní body, např. šlapáním na reflexologické desce, je možné pozitivně působit na dané orgány v lidském těle.

Šlapání na reflexologické desce také:
– zlepšuje činnost látkové výměny
– uvolňuje psychické napětí
– podporuje imunitu
– aktivuje držení klenby nožní
– podporuje správné držení těla (postura)
– podporuje vnímání a pohyb z plosky nohy (propriocepce)

Doba masáže − přešlapování by měla být cca 5−10 minut. Neměla by být bolestivá. Pokud se bolest objevuje, masírujte lehce pouze jednu nohu. Nepoužívejte v případě zánětu žil.
Partnerem pro dodávky a poradenství reflexologických desek je fa Monya HS s.r.o.
http://www.monyahs.cz/

Plné masážní lehátko s reflexologickou deskou
Konstrukce, provedení a statika plného lehátka odpovídá platným normám a legislativním předpisům. Podvodní lehátko plné přímé je tvořené ze šikmé opěry zad a ergonomicky zalomenou plochou pro podpěru nohou, ve které se nachází masážní místa s perforací. Vzduch je do těchto míst přiváděn pevně přivařenými přívody, vyvedenými minimálně 0,5 m za hranu bazénu a ukončenými lemovým kroužkem a přírubou nebo nátrubkem dle PD. Provedení v souladu s ČSN EN 13451. Plné lehátko může být vybavené vodními masážními tryskami, každá o výkonu až 1,5 m³/hod v počtu 2 x 9 kusů, po celé délce místa pro ležení.
Lehátko může být součástí stěny bazénu nebo jako samonosná celistvá konstrukce včetně výztužných a kotvících prvků podle statických požadavků a PD. Minimální přívod vzduchu 75m3/hod na jedno ležící místo.

Podvodní plné lehátko je vybavené reflexologickou kamennou deskou určenou k reflexní nebo-li reflexologické masáži. Čistě ruční výroba reflexologických desek znamená každý samostatný kámen vsadit do fixační vrstvy pod určitým úhlem a natočením. Podklad reflexologické desky (Podklad) je z pevného, chemicky inertního materiálu. Pokud je plná lavice vybavená masážními vodními tryskami a vzduchovými masážními tryskami, Podklad je v místech trysek perforovaný otvory pro průchod jednotlivých masážních médií (vzduch, voda). Podklad, včetně fixovaných kamenů, je volně položený na plochu plného lehátka. Je volně demontovatelný pro pravidelné čištění a servis. Podklad je na ploše plného lehátka fixován vlastní gravitací. Reflexologické kamenné desky jsou autorsky chráněné

Online poptávka Servis bazénů Reference

Aktuality:

Proudové systémy pro kondiční plavání

Uvádíme originální výrobek proudového zařízení pro kondiční plavání. Odpovídáme na stále větší potřebu našich zákazníků poskytovat zařízení s vyšším výkonem, než je tomu dosud na trhu s těmito výrobky. Více ...

Titanové bazény

Na základě stále vyšších požadavků našich zákazníků jsme v dubnu 2016 předali první bazén vyrobený z titanového materiálu. Například salinita vody z Mrtvého moře nedovolovala použití i těch nejkvalitnějších nerezových ocelí. Berndorf Bäderbau je tak první výrobce titanových bazénů na světě. Více .....
Počet realizací: 956