O nás

Česká společnost BERNDORF BÄDERBAU s.r.o. byla založena v roce 2000 v Bystřici nad Olší, kde má dnes své sídlo, výrobní haly, zázemí pro marketing včetně vývoje nových produktů a technickou kancelář. Navázala tak na úspěšné předchozí dvouleté obchodní zastoupení v ČR (pod jiným obchodním názvem).

Přestože jde o 100% dceřinou společnost rakouské matky Berndorf Metall und Bäderbau GmbH (dále jen BMBG), převážná část výroby míří na trhy východní Evropy , nejvíce však do Česka, Slovenska a Polska. Výjimkou nejsou i dodávky na západ od našich hranic. Smyslem přenesení části výroby a vývoje do české dceřiné společnosti bylo lépe reagovat cenou výrobků a služeb na východních trzích Evropy. Od té doby společnost dodala stovky bazénů, vířivých bazénů apod.. Navrhla nové tvary atrakcí pro relaxaci a odpočinek, přizpůsobuje  bazény novým evropským bezpečnostním a hygienickým normám, vylepšuje design výrobků. Je lídrem inovací a vlastníkem celé řady autorských ochran v celé řadě zemí Evropy. Investice do vlastního vývoje je předpokladem pro udržení společnosti na trhu i v budoucnu bez zoufalé nutnosti kopírovat konkurenci.  Je držitelem certifikátů ISO 9001, ISO 14001, ČSN EN 1090-2, ČSN ISO 3834-2.

Z více jak 690 realizací pro veřejný a privátní sektor máte možnost vidět na těchto webových stránkách ty nejzajímavější realizace, hlavně v sekci „reference“.

o_nas_01

Hotel Maximus Resort, Brno

Pozici vedoucí firmy na trhu bylo možno dosáhnout pouze díky technicky vyzrálým řešením, moderním metodám výroby a rovněž díky  motivovaným zaměstnancům ve vztahu k zákazníkovi. 

Berndorf AG spojuje společnosti, které jsou aktivní v oblasti zpracování kovů, výrobě nástrojů a strojírenství. V roce 1843 průmyslníci Hermann Krupp a Alexander Schoeller založili podnik jako „k.k. private Metallwarenfabrik“. Společnost vešla ve známost první průmyslovou výrobou jídelních příborů na světě a přestála světové války a různé restrukturalizace.  Za první světové války byly i našim pradědům známé kovové přilby vlastní výroby tzv. „berndorfky“  s malým medvídkem ve znaku. Na 60 firem skupiny Berndorf AG je dnes aktivních ve více než 20 zemích! Berndorf AG a každá z jejích dceřiných společností se dnes prezentují jako samostatný podnik s investičním majetkem s národní a mezinárodní působností. V letech 1987/88 došlo k vyčlenění a následné privatizaci. Výsledkem této restrukturalizace je vznik Berndorf AG pod vedením Mag. Norberta Zimmermanna.Berndorf AG má svůj domov v dolnorakouském Berndorfu. Na 2560 zaměstnanců Berndorf AG dosáhlo v roce 2013 konsolidovaný obrat 498 milionů eur.

o_nas_02

Berndorfer Metallwarenfabrik v roce 1898

Berndorf Metall und Bäderbau GmbH(dále jen BMBG) je společnost vlastněná Berndorf AG a patří od roku 1960 k  předním výrobcům kovových bazénových zařízení. V prvním desetiletí byly všechny bazény vyráběny z hliníku. Počátkem 70. let vývoj  průmyslové výroby bazénů se zaměřil na využití vynikajících vlastností nerezové oceli. Od této doby je lídrem na trhu s nerezovými bazény ve světě a zároveň autor celé řady inovativních patentovaných řešení v tomto oboru.

Po celé Evropě bylo zřízeno více jak 6.500 bazénů nejrůznějších velikostí a tvarů. Skupina BMBG má v současné době ročně více jak 40 mil. Euro obratu ročně.

Filozofie společnosti

  • Berndorf Bäderbau se vyznačuje kreativitou a profesionalitou.
  • Naše bazény z nerezové oceli jsou nejdůležitější částí rekreačně zábavních bazénů a koupališť pro volný čas, které vyrábíme a instalujeme ve spolupráci s našimi partnery.
  • Naším cílem je vytvoření optimálních podmínek pro aktivní a pasívní relaxaci a zvýšení životního standardu.
Online poptávka Servis bazénů Reference

Aktuality:

Proudové systémy pro kondiční plavání

Uvádíme originální výrobek proudového zařízení pro kondiční plavání. Odpovídáme na stále větší potřebu našich zákazníků poskytovat zařízení s vyšším výkonem, než je tomu dosud na trhu s těmito výrobky. Více ...

Titanové bazény

Na základě stále vyšších požadavků našich zákazníků jsme v dubnu 2016 předali první bazén vyrobený z titanového materiálu. Například salinita vody z Mrtvého moře nedovolovala použití i těch nejkvalitnějších nerezových ocelí. Berndorf Bäderbau je tak první výrobce titanových bazénů na světě. Více .....
Počet realizací: 956